Jak czyścimy i sprzątamy rafinerie paliwowe?

Udostępnij na mediach spłecznościowych i komunikatorach

Czyszczenie rafinerii za pomocą środków ochrony indywidualnej do mycia pod wysokim ciśnieniem

Poza absolutną potrzebą ochrony chemicznej, przed substancjami takimi jak arsen i siarkowodór, większość pracowników woli pozostać suchymi podczas przestojów rafinerii ropy naftowej! Oferujemy różnorodne rozwiązania, począwszy od kombinezonów zapinanych na rzepy, po rękawice odporne na chemikalia i buty ze stalowymi noskami. Poniżej przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o czyszczeniu i sprzątaniu rafinerii, wraz z niektórymi opcjami środków ochrony indywidualnej, które warto rozważyć.

Znaczenie czyszczenia i sprzątania rafinerii:

Z biegiem czasu brud, olej, chemikalia i zanieczyszczenia gromadzą się wewnątrz i na sprzęcie oraz innych powierzchniach, w tym ścianach, drzwiach, kominach i piekarnikach. Ta maź może osadzić się w podłożu, pęknięciach i rurach. Nagromadzenie powoduje, że sprzęt działa wolno, nieprawidłowo i ostatecznie pęka. Nagromadzenie może również spowodować pożar, zwiększone zanieczyszczenie powietrza i dodatkowe zagrożenia dla pracowników, którzy mogą wdychać szkodliwe opary, nagromadzone substancje chemiczne na skórze lub w oczach, poślizgnąć się i upaść na brudnych powierzchniach lub stracić przyczepność na element wyposażenia i odnieść obrażenia. Pieniądze trzeba wydać na naprawę lub wymianę brudnego sprzętu. Podczas przestojów rafinerii godziny produkcji i tysiące dochodów są tracone, gdy sprzęt jest wyłączony z eksploatacji.

Środki czyszczące używane do czyszczenia rafinerii:

W środkach i usługach czyszczących niezbędnych do czyszczenia rafinerii znajduje się wiele chemikaliów. Najbardziej powszechnymi środkami czyszczącymi są kwasy nieorganiczne i organiczne, środki chlorujące i kompleksujące, zasadowe środki czyszczące, środki powierzchniowo czynne, rozpuszczalniki organiczne i specjalne dodatki. Podczas usuwania tlenków i kamienia, najpowszechniejszymi kwaśnymi środkami czyszczącymi są kwas siarkowy, kwas solny, kwas fosforowy i kwas cytrynowy. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z substancjami, które należy usunąć podczas procesu czyszczenia, czy środkami używanymi do ich czyszczenia, musisz upewnić się, że nosisz odpowiednie środki ochrony indywidualnej, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Obszary rafinerii, które wymagają oczyszczenia:

Oto 17 obszarów rafinerii, które należy regularnie czyścić, aby zapewnić optymalną wydajność sprzętu:

1. jednostki aminowe,

2. perkusja,

3. FCCU (jednostka płynnego krakingu katalitycznego),

4. kolumny frakcjonujące w CDU (jednostka destylacji ropy naftowej),

5. instalacje paliwowe i gazowe,

6. wymienniki ciepła,

Wymiennik ciepła:

7. HDS (instalacja hydroodsiarczania),

8. Rozdrabniacze LC,

9. jednostki smarujące,

10. rury

Rury są wszędzie w rafinerii,

11. reaktory,

12. separatory,

13. zbiorniki magazynowe,

14. wieże,

15. sprzęt transportowy,

Sprzęt transportowy do mycia ciśnieniowego:

16. jednostki próżniowe,

17. Visbreakery,

Czyszczenie i sprzątanie, podczas remontu odgazowanie sprawia, że ​​sprzęt jest wolny od gazu, co umożliwia pracownikom wejście do niego w celu czyszczenia, konserwacji lub kontroli. Proces ten usuwa z urządzeń lekkie węglowodory, takie jak benzen, toluen, ksylen, benzynę lekką itp. Służy również do usuwania siarkowodoru i lotnych soli nieorganicznych (tj. Soli amonowych). Siarkowodór powstaje naturalnie z rozkładającej się materii organicznej i jest stosowany jako produkt uboczny w rafinacji ropy naftowej. Czyszczenie kwasem usuwa silne osady nieorganiczne, takie jak węglany i siarczany wapnia i magnezu. Służy również do całkowitego usuwania osadów siarczku żelaza. Czyszczenie kwasem jest konieczne w jednostkach lub na urządzeniach, na których będą prowadzone czynności konserwacyjne wymagające cięcia płomieniowego, spawania itp.

Mycie ciśnieniowe jako część remontów:

Mycie ciśnieniowe to kolejna metoda, którą można zastosować w ramach procedur naprawczych rafinerii. Jak zauważyliśmy powyżej, może usuwać brud, zanieczyszczenia i osady chemiczne.

Mycie ciśnieniowe:

Bezwzględnie należy przestrzegać wszystkich wskazówek dotyczących bezpiecznej obsługi myjki ciśnieniowej. Myjek ciśnieniowych nigdy nie należy kierować na karoserię! Strumień wody o dużej mocy może poranić skórę, uszkodzić oczy, rozerwać błonę bębenkową lub spowodować śmierć. Możliwe jest również zatrucie tlenkiem węgla lub poparzenia wodą. Benzyna jest oczywiście bardzo łatwopalna i w pewnych warunkach może eksplodować.

PE do mycia ciśnieniowego:

ŚOI należy zawsze nosić, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo pracownika podczas korzystania z myjki ciśnieniowej.Garnitury Nasz pełny kombinezon Hydroblast FRHBS100 to zdecydowanie opcja, którą powinieneś rozważyć, jeśli Twoja praca obejmuje mycie ciśnieniowe. Ten kombinezon z PVC/poliestru o grubości 0,35 mm zapewnia suchość podczas natryskiwania pod wysokim ciśnieniem. Kurtki mają dołączone kaptury, spodnie na szelkach ściągane sznurkiem i osłonę, którą można przymocować do osłony twarzy, aby zapewnić maksymalną ochronę przed rozpryskującymi się chemikaliami.

 Zamknięcie FRHBS100:

Wiemy, że posiadanie danych testowych jest ważne, jeśli chodzi o testy chemiczne. Kiedy masz do czynienia z kwasem solnym, nie chcesz ryzykować. Koniecznie sprawdź nasze testy przenikania dla Hydroblast. Ubrania i kombinezony zostały przetestowane przy użyciu metody testowej ASTM D-6413 w celu zaobserwowania reakcji materiałów na otwarty ogień. To nie jest standard. Materiały te mogą się stopić i/lub zapalić w kontakcie z płomieniem, ale zgasną samoistnie w ciągu kilku sekund po usunięciu źródła płomienia. Dzięki właściwościom samogasnącym materiały te pomagają zmniejszyć ryzyko dalszych oparzeń w porównaniu z innymi rodzajami odzieży przeciwdeszczowej, która nie jest poddawana obróbce lub uważana za mającą „ograniczoną palność”. Aby uzyskać jeszcze lepszą ochronę przed ogniem w kombinezonie, rozważ noszenie kurtki przeciwdeszczowej, płaszcza przeciwdeszczowego i spodni Big, które są wykonane z materiału Nomex®. Ognioodporna odzież przeciwdeszczowa Big Jake 2 posiada podwójny certyfikat, co oznacza, że ​​jest zgodna z ASTM F1891 dla łuku elektrycznego i ASTM F2733 dla ochrony przed płomieniami. Pożary błyskawiczne są największym problemem w przemyśle naftowym i gazowym. ŚOI bezpieczeństwa MCR do czyszczenia rafinerii Mamy nadzieję, że rzuciliśmy nieco światła na to, jaki sprzęt ochrony osobistej jest potrzebny do czyszczenia rafinerii. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie Ci bezpieczeństwa i ochrony w trudnych warunkach pracy. Czy masz pytania dotyczące środków ochrony indywidualnej dla przemysłu naftowego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć idealny sprzęt ochrony osobistej dla Twoich potrzeb. Aby uzyskać wgląd we wszystkie sektory naftowe i gazowe, koniecznie sprawdź nasze strony usług sprzątania i porządkowych – sklep z chemią czyszczącą oraz maszyny czyszczące sklep – Przemysł naftowy i gazowy.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług Grupa VIP

Zamów darmową wycenę:

Tel. 605-211-470

e-mail: biuro@grupavip.com.pl

Firma sprzątająca KrakówFirma sprzątająca Warszawa | Firma sprzątająca Wieliczka | Firma sprzątająca Nowy Sącz | Firma sprzątająca Skawina | Firma sprzątająca Myślenice | Firma sprzątająca KatowiceS | www.vipgruppe.com

Klienci najczęściej odwiedzają nas z miast:

Województwo Małopolskie

Andrychów, Bochnia, Brzesko, Jasło, Brzeszcze, Chrzanów, Nowy Wiśnicz, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Dobczyce, Dąbrowa Tarnowska, Gdów, Gorlice, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, Krynica-Zdrój, Krzeszowice, Kęty, Libiąż, Limanowa, Maków Podhalański, Miechów, Mszana Dolna, Myślenice, Sułkowice, Bochnia, Dobczyce, Kraków – Nowa Huta, Niepołomice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Oświęcim, Proszowice, Rabka-Zdrój, Bukowno, Szczawnica, Skawina, Stary Sącz, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Szczucin, Słomniki, Miechów, Tarnów, Trzebinia, Tuchów, Wadowice, Andrychów, Brody, Wieliczka, Wolbrom, Zakopane, Usługi dostępne w woj. małopolskim, Krakowie i jej dzielnicach: Bieńczyce, Kocmyrzów - Luborzyca, Bieżanów – Prokocim, Czyżyny, Bronowice, Grzegórzki, Krowodrza, Mistrzejowice, Olsza, Podgórze. Usługi dostępne w regionie i dzielnicach: Kraków-Nowa Huta, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Podgórze Duchackie, Ugorek, Stare Miasto - Kazimierz, Swoszowice, Wzgórza Krzesławickie, Zabierzów, Zielonki, Tyniec, Zwierzyniec, Borek Fałęcki, Łagiewniki, Węgrzce, Michałowice, Raciborowice, Kraków ul. Moniuszki, Mogilska, Radzikowskiego, Bajana, Tyniecka, Lubostroń, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Osiedle Wandy,Walerego Sławka, Widnokrąg, Centralna-Zielona-Magazynowa, Marii Jasnorzewskiej, Poznańska, Chełmska, Bartosza Głowackiego, Szlak, Słomniki, Dietla, Kalwaryjska, Kraków Rynek Główny, Floriańska, Bieżanowska, Gertrudy, Balicka, Starowiślna, Grzegórzecka, Dąbie, Wadowicka, Zawiła, Tadeusza Kościuszki, Zwierzyniecka, Kapelanka, Babińskiego, Aleje Pokoju, Nowohucka, Centralna, Czyżyny, Igołomia, Mrozowa, Wielicka, Stradomska, Bieńczyce-Kocmyrzów, Luborzyca, Dekerta,

Województwo Śląskie

Bielsko-Biała, Bytom, Będzin, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Knurów, Lubliniec, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Orzesze, Piekary Śląskie, Pszczyna, Pszów, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Ruda Śląska, Rybnik, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Tychy, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zawiercie, Łaziska Górne, Świętochłowice, Żory, Żywiec,

Województwo Dolnośląskie

Bielawa, Bogatynia, Boguszów-Gorce, Bolesławiec, Brzeg Dolny, Bystrzyca Kłodzka, Chojnów, Dzierżoniów, Góra, Głogów, Jawor, Jelcz-Laskowice, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Kąty Wrocławskie, Kłodzko, Legnica, Lubań, Lubin, Lwówek Śląski, Milicz, Nowa Ruda, Oleśnica, Oława, Polkowice, Siechnice, Strzegom, Strzelin, Syców, Trzebnica, Wałbrzych, Wołów, Wrocław, Zgorzelec, Ziębice, Ząbkowice Śląskie, Złotoryja, Środa Śląska, Świdnica, Świebodzice,

Województwo Kujawsko-pomorskie

Aleksandrów Kujawski, Barcin, Białe Błota, Brodnica, Bydgoszcz, Chełmno, Chełmża, Ciechocinek, Gniewkowo, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Inowrocław, Jabłonowo Pomorskie, Janikowo, Janowiec Wielkopolski, Kcynia, Koronowo, Kowal, Kowalewo Pomorskie, Kruszwica, Lipno, Mogilno, Nakło nad Notecią, Nowe, Osielsko, Radziejów, Rypin, Skępe, Solec Kujawski, Strzelno, Szubin, Sępólno Krajeńskie, Toruń, Tuchola, Więcbork, Wąbrzeźno, Włocławek, Łabiszyn, Świecie, Żnin,

Województwo Lubelskie

Annopol, Bełżyce, Biała Podlaska, Biłgoraj, Bychawa, Chełm, Dęblin, Hrubieszów, Janów Lubelski, Kock, Końskowola, Krasnystaw, Kraśnik, Kurów, Lubartów, Lublin, Międzyrzec Podlaski, Nałęczów, Niedrzwica Duża, Niemce, Opole Lubelskie, Parczew, Piaski, Poniatowa, Puławy, Radzyń Podlaski, Rejowiec Fabryczny, Ryki, Stoczek Łukowski, Szczebrzeszyn, Terespol, Tomaszów Lubelski, Turka, Tyszowce, Włodawa, Zamość, Zwierzyniec, Łuków, Łęczna, Świdnik,

Województwo Lubuskie

Babimost, Bytom Odrzański, Cybinka, Czerwieńsk, Dobiegniew, Drezdenko, Gorzów Wielkopolski, Gubin, Iłowa, Jasień, Kargowa, Kostrzyn nad Odrą, Kożuchów, Krosno Odrzańskie, Kłodawa, Lubsko, Międzyrzecz, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Nowogród Bobrzański, Przylep, Racula, Rzepin, Skwierzyna, Strzelce Krajeńskie, Sulechów, Sulęcin, Szprotawa, Sława, Słubice, Witnica, Wschowa, Zbąszynek, Zielona Góra, Świebodzin, Żagań, Żary,

Województwo Łódzkie

Aleksandrów Łódzki, Andrespol, Bełchatów, Brzeziny, Błaszki, Działoszyn, Głowno, Koluszki, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Kutno, Opoczno, Ozorków, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Rzgów, Sieradz, Skierniewice, Stryków, Sulejów, Szadek, Szczerców, Tomaszów Mazowiecki, Tuszyn, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zelów, Zgierz, Złoczew, Łask, Łowicz, Łódź, Łęczyca, Żychlin,

Województwo Mazowieckie

Błonie, Ciechanów, Garwolin, Gostynin, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Józefów, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Kozienice, Legionowo, Marki, Mińsk Mazowiecki, Mława, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Otwock, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Przasnysz, Pułtusk, Płock, Płońsk, Radom, Radzymin, Siedlce, Sierpc, Sochaczew, Sokołów Podlaski, Sulejówek, Warszawa, Wołomin, Wyszków, Zielonka, Zwoleń, Ząbki, Łomianki, Żyrardów,

Województwo Opolskie

Biała, Bogacica, Brzeg, Byczyna, Czarnowąsy, Dobrodzień, Dobrzeń Wielki, Gogolin, Gorzów Śląski, Grodków, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Jemielnica, Kietrz, Kluczbork, Kolonowskie, Korfantów, Krapkowice, Kędzierzyn-Koźle, Lewin Brzeski, Namysłów, Niemodlin, Nysa, Olesno, Opole, Otmuchów, Ozimek, Paczków, Praszka, Prudnik, Prószków, Rudniki, Skarbimierz Osiedle, Strzelce Opolskie, Tarnów Opolski, Ujazd, Wołczyn, Zawadzkie, Zdzieszowice,

Województwo Podkarpackie

Boguchwała, Brzostek, Brzozów, Czudec, Dukla, Dynów, Dębica, Frysztak, Gorzyce, Głogów Małopolski, Jarosław, Jasło, Jedlicze, Kańczuga, Kolbuszowa, Krasne, Krosno, Lesko, Leżajsk, Lubaczów, Mielec, Nisko, Nowa Dęba, Pilzno, Przemyśl, Przeworsk, Radomyśl Wielki, Radymno, Rakszawa, Ropczyce, Rudnik nad Sanem, Rzeszów, Sanok, Sokołów Małopolski, Stalowa Wola, Strzyżów, Sędziszów Małopolski, Tarnobrzeg, Ustrzyki Dolne, Łańcut,

Województwo Podlaskie

Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Brańsk, Choroszcz, Ciechanowiec, Czarna Białostocka, Czyżew, Dobrzyniewo Duże, Dąbrowa Białostocka, Fasty, Grabówka, Grajewo, Hajnówka, Ignatki-Osiedle, Kleosin, Knyszyn, Kolno, Księżyno, Lipsk, Mońki, Raczki, Sejny, Siemiatycze, Sokoły, Sokółka, Suchowola, Supraśl, Suwałki, Szczuczyn, Szepietowo, Sztabin, Wasilków, Wysokie Mazowieckie, Zabłudów, Zambrów, Zaścianki, Łapy, Łomża,

Województwo Pomorskie

Banino, Bolszewo, Borkowo, Brusy, Bytów, Chojnice, Chwaszczyno, Czersk, Człuchów, Gdańsk, Gdynia, Gościcino, Kartuzy, Kokoszkowy, Kowale, Kościerzyna, Kwidzyn, Luzino, Lębork, Malbork, Miastko, Nowy Dwór Gdański, Pelplin, Prabuty, Pruszcz Gdański, Puck, Reda, Rumia, Sierakowice, Skarszewy, Sopot, Starogard Gdański, Sztum, Słupsk, Tczew, Ustka, Wejherowo, Władysławowo, Zblewo, Żukowo,

Województwo Świętokrzyskie

Bieliny, Bilcza, Bodzentyn, Bogoria, Busko-Zdrój, Chmielnik, Chęciny, Daleszyce, Górno, Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Kielce, Końskie, Kunów, Małogoszcz, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ożarów, Pacanów, Pawłów, Piekoszów, Pińczów, Połaniec, Radoszyce, Sandomierz, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Staszów, Stopnica, Stąporków, Suchedniów, Sędziszów, Włoszczowa, Zagnańsk, Łagów, Łopuszno,

Województwo Warmińsko-mazurskie

Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Braniewo, Dobre Miasto, Działdowo, Elbląg, Ełk, Giżycko, Gołdap, Górowo Iławeckie, Iława, Iłowo-Osada, Jonkowo, Kisielice, Korsze, Kurzętnik, Kętrzyn, Lidzbark, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Mikołajki, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Olsztyn, Olsztynek, Orneta, Orzysz, Ostróda, Pasym, Pasłęk, Pisz, Reszel, Rybno, Susz, Szczytno, Węgorzewo,

Województwo Wielkopolskie

Chodzież, Czarnków, Gniezno, Gostyń, Grodzisk Wielkopolski, Jarocin, Kalisz, Komorniki, Konin, Kostrzyn, Koziegłowy, Koło, Kościan, Krotoszyn, Kórnik, Kępno, Leszno, Luboń, Mosina, Nowy Tomyśl, Oborniki, Ostrzeszów, Ostrów Wielkopolski, Piła, Pleszew, Plewiska, Poznań, Rawicz, Swarzędz, Szamotuły, Słupca, Trzcianka, Turek, Wolsztyn, Wronki, Września, Wągrowiec, Złotów, Śrem, Środa Wielkopolska,

Województwo Zachodniopomorskie

Barlinek, Barwice, Bezrzecze, Białogard, Borne Sulinowo, Chojna, Choszczno, Czaplinek, Darłowo, Drawsko Pomorskie, Dębno, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Kamień Pomorski, Karlino, Koszalin, Kołobrzeg, Maszewo, Mielno, Mierzyn, Myślibórz, Nowogard, Police, Połczyn-Zdrój, Przecław, Pyrzyce, Płoty, Sianów, Stargard, Szczecin, Szczecinek, Sławno, Trzebiatów, Warzymice, Wałcz, Złocieniec, Łobez, Świdwin, Świnoujście,

Województwo Wielkopolskie

Powiat Złotowski, Złotów, Jastrowie, Krajenka, Okonek, Lipka, Tarnówka, Zakrzewo, Powiat Pilski, Piła, Łobżenica, Ujście, Wyrzysk, Wysoka, Białośliwie, Kaczory, Miasteczko Krajeńskie, Szydłowo, Powiat Chodziaski, Chodzież, Margonin, Szamocin, Budzyń Powiat Czarnkowsko-trzciankowski, Krzyż Wielkopolski, Trzcianka, Wieleń, Czarnków, Drawsko, Lubasz, Połajewo Powiat Wągrowiecki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec, Gołańcz, Skoki Powiat Obornicki, Oborniki, Rogoźno, Ryczywół Powiat Szamotulski, Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki, Duszniki, Kaźmierz, Obrzycko Powiat Międzychodzki, Chrzypsko Wielkie, Kwilcz, Międzychód, Sieraków Powiat Poznański, Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Tarnowo Podgórne Powiat Nowotomyski, Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń, Kuślin, Miedzichowo Powiat Grodziski, Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo, Kamieniec Powiat Wolsztyński, Wolsztyn, Przemęt, Siedlec,

Oferta według rodzaju obsługiwanych obiektów:

Oferta według rodzaju wykonywanych usług:

ZADZWOŃ