Czyszczenie biurowców– Jak to zrobić?

Udowodniono, że regularne mycie okien ma pozytywny wpływ na Twój biznes. Jasność budynku i wyraźny widok z pięter biurowych wskazują, że firma jest inteligentna i ma się dobrze. Oprócz profesjonalnego wyglądu, czyste okna zwiększają również zaufanie klientów i wartość firmy.

Aby zapewnić zawsze czysty wygląd elewacji, radzimy naszym klientom pomyśleć o odpowiednim planowaniu czyszczenia ich budynku przed wyborem rozwiązań dostępu do elewacji. Innymi słowy: jak często i jak długo trwa czyszczenie całej elewacji budynku – biurowca?

W tej  części przyjrzymy się bardziej szczegółowo, w jaki sposób cykl – planowanie czyszczenia jest obliczany na podstawie konkretnego projektu.

Cykl czyszczenia biurowców

Na wstępie zaznaczmy, że wstępnie obliczony cykl czyszczenia i sprzątania biurowców jest zawsze szacunkiem opartym na założeniach technicznych. Rzeczywiste czasy czyszczenia mogą różnić się od obliczonych z powodu różnych okoliczności.

Obliczanie cyklu czyszczenia nie jest standardową procedurą dla wielu producentów urządzeń dostępu do elewacji. Klient prosi o to z wyprzedzeniem (na przykład może zażądać określonej liczby cykli czyszczenia rocznie) lub cykl jest obliczany w późniejszej fazie projektowania rozwiązania dostępu, aby zweryfikować czas czyszczenia.

Cykl czyszczenia jest obliczany na podstawie wielu czynników, które różnią się w zależności od rozwiązania konserwacyjnego. Do stworzenia poniższego cyklu obliczeniowego zakładamy rozwiązanie z jednym (stałym) wózkiem dachowym zainstalowanym na najwyższym poziomie budynku.

Kalkulacja sprzątania

Jak wspomniano, zaczynamy od zbadania rysunków i planów technicznych i obliczenia liczby metrów kwadratowych powierzchni szklanych paneli, które należy wyczyścić. Dla tego konkretnego projektu obliczyliśmy około 40  m2 szklanych paneli na ponad 350-metrowym wieżowcu.

Teraz, gdy wiemy, ile szkła musimy obliczyć do czyszczenia, nadszedł czas, aby przyjrzeć się możliwościom technicznym , jaka jest prędkość podnoszenia* urządzenia i ile czasu zajmuje wykonanie pojedynczego zrzutu? I co ważniejsze, jak ten czas wpływa na czas pracy, który muszą wziąć pod uwagę mycie okien.

Samochód dachowy

Przeciętna dachowa kołyska samochodowa porusza się z prędkością 12 metrów na minutę, i musi być zakotwiczona w systemie zabezpieczającym od 12 do 20 metrów – w zależności od norm określonych przez lokalne władze państwo. Zwiększenie całkowitej liczby poziomów unieruchamiania dla tego konkretnego projektu do 16 – biorąc pod uwagę, że dla każdego poziomu unieruchomienia użytkownicy muszą poświęcić półtorej minuty na przymocowanie gondoli do kotwicy unieruchamiającej. Jeśli spojrzymy na powyższe informacje techniczne i połączymy to z wysokością tego budynku, możemy stwierdzić, że gondola potrzebowałaby około 54 minut na wykonanie jednego pełnego zrzutu – jeden zrzut składa się z pojedynczego ruchu z góry budynku mniej więcej do poziomu gruntu. Obejmuje to czas, jaki należy poświęcić na unieruchomienie gondoli, bez wykonywania jakiejkolwiek pracy po drodze.

Skrócenie czasu czyszczenia

Jak wspomniano wcześniej, może się zdarzyć, że klient przyjdzie z pewnym zapotrzebowaniem, jeśli chodzi o cykl czyszczenia. Na przykład żądają, aby 3 razy w roku obiekt był w całości konserwowany, a wykonywane prace nie mogły trwać dłużej niż 4 tygodnie z rzędu (ok. 40 dni roboczych). Jeśli spojrzeć na liczby, które obliczyliśmy dla powyższego projektu, oznaczałoby to, że nie odpowiada to oczekiwaniom klienta. Istnieje kilka opcji, które można wziąć pod uwagę, aby skrócić całkowity czas czyszczenia. Na początku klient mógłby rozważyć drugi (identyczny) samochód dachowy, aby skrócić czas czyszczenia o 50%, gdy oba działają w tym samym czasie. Aby rozważyć tę opcję, klient musi zdać sobie sprawę, że oznacza to nie tylko prawie dwukrotny wzrost kosztów produkcji sprzętu zapewniającego dostęp do elewacji, ale także dwukrotnie większy koszt siły roboczej – pracy personelu sprzątającego (i godzin) potrzebnej do wykonania konserwacji elewacji. Drugą opcją, którą często widzimy w praktyce, jest wyposażenie w większy/szerszy typ kołyski. W ten sposób gondola pokryje większą powierzchnię elewacji. Oznacza to, że potrzeba mniej czasu na uruchomienie wózka dachowego.

Wyniki

Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji budowlanych i technicznych możemy obliczyć ostateczną sumę naszego cyklu sprzątania. Oprócz zebranych informacji należy również wziąć pod uwagę czas standardowego dnia pracy, który w tym przypadku wynosi 8 godzin dziennie.Oznacza to, że nasze ostateczne obliczenie, zapisane, wyglądałoby mniej więcej tak: Przy jednym wózku dachowym obsługiwanym przez dwie osoby myjące okna, umycie wszystkich szklanych fasad powinno zająć około 405 godzin, co oblicza się w następujący sposób: łącznie 40 5000 m2 powierzchni szklanej podzielone przez łączną szybkość czyszczenia 100 m2 na godzinę.

Oznacza to, że po 50,6 dniach pracy budynek powinien być całkowicie czysty. Ale przy tym prostym obliczeniu cykl czyszczenia nie jest jeszcze zakończony. Ponieważ pracownicy nie mogą wyczyścić wszystkich okien naraz, musimy połączyć powyższe dane z obliczeniami, które wykonaliśmy w odniesieniu do liczby podnoszenia i czasu potrzebnego na opuszczenia każdego z nich, w tym czasu unieruchomienia. W sumie 74 zrzuty (w górę i w dół) zajęłyby około 7992 minut, czyli 133,2 godziny.

Daje to w sumie 16,7 dni roboczych czasu pracy. Kiedy dodamy te liczby, otrzymamy całkowity czas czyszczenia 67,3 dni. Ale to jeszcze nie jest ostateczna liczba. Musimy dodać do tego jeszcze jeden aspekt prac. Każdego dnia pracy przydzieleni pracownicy muszą rozmieścić przed rozpoczęciem pracy i zaparkować lub schować jednostkę po jej zakończeniu. Na to poświęcamy średnio 10 minut na wykonanie przez nich jakiejś czynności. W ten sposób przez wspomniane powyżej 67,3 dni roboczych rozpoczęcie/zakończenie pracy z wózkiem dachowym zajmie im w sumie około 3 kolejnych dni. Po dodaniu tego do całości, ilość potrzebnego czasu wyniesie 70,3 dni roboczych. Podsumowując, wyczyszczenie wszystkich szklanych powierzchni tego budynku zajmie pracownikom około 71 dni roboczych.

* Należy pamiętać, że wszystkie liczby związane z pracą i maszyną mogą odbiegać od rzeczywistości, ponieważ do tej kalkulacji zakładamy idealne warunki (pogodowe) podczas wykonywania pracy. Obliczenia oparte na przykład na wietrznej pogodzie mogą być wykonywane, ale znacznie wydłużą czas potrzebny na oczyszczenie budynku.

English EN French FR German DE Italian IT Polish PL Spanish ES Ukrainian UK

Firma sprzątająca KrakówFirma sprzątająca Warszawa | Firma sprzątająca Wieliczka | Firma sprzątająca Nowy Sącz | Firma sprzątająca Skawina | Firma sprzątająca Myślenice | Firma sprzątająca KatowiceS | www.vipgruppe.com

Klienci najczęściej odwiedzają nas z miast:

Województwo Małopolskie

Andrychów, Bochnia, Brzesko, Jasło, Brzeszcze, Chrzanów, Nowy Wiśnicz, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Dobczyce, Dąbrowa Tarnowska, Gdów, Gorlice, Jordanów, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, Krynica-Zdrój, Krzeszowice, Kęty, Libiąż, Limanowa, Maków Podhalański, Miechów, Mszana Dolna, Myślenice, Sułkowice, Bochnia, Dobczyce, Kraków – Nowa Huta, Niepołomice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olkusz, Oświęcim, Proszowice, Rabka-Zdrój, Bukowno, Szczawnica, Skawina, Stary Sącz, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Szczucin, Słomniki, Miechów, Tarnów, Trzebinia, Tuchów, Wadowice, Andrychów, Brody, Wieliczka, Wolbrom, Zakopane, Usługi dostępne w woj. małopolskim, Krakowie i jej dzielnicach: Bieńczyce, Kocmyrzów - Luborzyca, Bieżanów – Prokocim, Czyżyny, Bronowice, Grzegórzki, Krowodrza, Mistrzejowice, Olsza, Podgórze. Usługi dostępne w regionie i dzielnicach: Kraków-Nowa Huta, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Podgórze Duchackie, Ugorek, Stare Miasto - Kazimierz, Swoszowice, Wzgórza Krzesławickie, Zabierzów, Zielonki, Tyniec, Zwierzyniec, Borek Fałęcki, Łagiewniki, Węgrzce, Michałowice, Raciborowice, Kraków ul. Moniuszki, Mogilska, Radzikowskiego, Bajana, Tyniecka, Lubostroń, Kuźnicy Kołłątajowskiej, Osiedle Wandy,Walerego Sławka, Widnokrąg, Centralna-Zielona-Magazynowa, Marii Jasnorzewskiej, Poznańska, Chełmska, Bartosza Głowackiego, Szlak, Słomniki, Dietla, Kalwaryjska, Kraków Rynek Główny, Floriańska, Bieżanowska, Gertrudy, Balicka, Starowiślna, Grzegórzecka, Dąbie, Wadowicka, Zawiła, Tadeusza Kościuszki, Zwierzyniecka, Kapelanka, Babińskiego, Aleje Pokoju, Nowohucka, Centralna, Czyżyny, Igołomia, Mrozowa, Wielicka, Stradomska, Bieńczyce-Kocmyrzów, Luborzyca, Dekerta,

Województwo Śląskie

Bielsko-Biała, Bytom, Będzin, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Knurów, Lubliniec, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Orzesze, Piekary Śląskie, Pszczyna, Pszów, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Ruda Śląska, Rybnik, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tarnowskie Góry, Tychy, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zawiercie, Łaziska Górne, Świętochłowice, Żory, Żywiec,

Województwo Dolnośląskie

Bielawa, Bogatynia, Boguszów-Gorce, Bolesławiec, Brzeg Dolny, Bystrzyca Kłodzka, Chojnów, Dzierżoniów, Góra, Głogów, Jawor, Jelcz-Laskowice, Jelenia Góra, Kamienna Góra, Kąty Wrocławskie, Kłodzko, Legnica, Lubań, Lubin, Lwówek Śląski, Milicz, Nowa Ruda, Oleśnica, Oława, Polkowice, Siechnice, Strzegom, Strzelin, Syców, Trzebnica, Wałbrzych, Wołów, Wrocław, Zgorzelec, Ziębice, Ząbkowice Śląskie, Złotoryja, Środa Śląska, Świdnica, Świebodzice,

Województwo Kujawsko-pomorskie

Aleksandrów Kujawski, Barcin, Białe Błota, Brodnica, Bydgoszcz, Chełmno, Chełmża, Ciechocinek, Gniewkowo, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Inowrocław, Jabłonowo Pomorskie, Janikowo, Janowiec Wielkopolski, Kcynia, Koronowo, Kowal, Kowalewo Pomorskie, Kruszwica, Lipno, Mogilno, Nakło nad Notecią, Nowe, Osielsko, Radziejów, Rypin, Skępe, Solec Kujawski, Strzelno, Szubin, Sępólno Krajeńskie, Toruń, Tuchola, Więcbork, Wąbrzeźno, Włocławek, Łabiszyn, Świecie, Żnin,

Województwo Lubelskie

Annopol, Bełżyce, Biała Podlaska, Biłgoraj, Bychawa, Chełm, Dęblin, Hrubieszów, Janów Lubelski, Kock, Końskowola, Krasnystaw, Kraśnik, Kurów, Lubartów, Lublin, Międzyrzec Podlaski, Nałęczów, Niedrzwica Duża, Niemce, Opole Lubelskie, Parczew, Piaski, Poniatowa, Puławy, Radzyń Podlaski, Rejowiec Fabryczny, Ryki, Stoczek Łukowski, Szczebrzeszyn, Terespol, Tomaszów Lubelski, Turka, Tyszowce, Włodawa, Zamość, Zwierzyniec, Łuków, Łęczna, Świdnik,

Województwo Lubuskie

Babimost, Bytom Odrzański, Cybinka, Czerwieńsk, Dobiegniew, Drezdenko, Gorzów Wielkopolski, Gubin, Iłowa, Jasień, Kargowa, Kostrzyn nad Odrą, Kożuchów, Krosno Odrzańskie, Kłodawa, Lubsko, Międzyrzecz, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Nowogród Bobrzański, Przylep, Racula, Rzepin, Skwierzyna, Strzelce Krajeńskie, Sulechów, Sulęcin, Szprotawa, Sława, Słubice, Witnica, Wschowa, Zbąszynek, Zielona Góra, Świebodzin, Żagań, Żary,

Województwo Łódzkie

Aleksandrów Łódzki, Andrespol, Bełchatów, Brzeziny, Błaszki, Działoszyn, Głowno, Koluszki, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Kutno, Opoczno, Ozorków, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Rzgów, Sieradz, Skierniewice, Stryków, Sulejów, Szadek, Szczerców, Tomaszów Mazowiecki, Tuszyn, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zelów, Zgierz, Złoczew, Łask, Łowicz, Łódź, Łęczyca, Żychlin,

Województwo Mazowieckie

Błonie, Ciechanów, Garwolin, Gostynin, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Józefów, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Kozienice, Legionowo, Marki, Mińsk Mazowiecki, Mława, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Otwock, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Przasnysz, Pułtusk, Płock, Płońsk, Radom, Radzymin, Siedlce, Sierpc, Sochaczew, Sokołów Podlaski, Sulejówek, Warszawa, Wołomin, Wyszków, Zielonka, Zwoleń, Ząbki, Łomianki, Żyrardów,

Województwo Opolskie

Biała, Bogacica, Brzeg, Byczyna, Czarnowąsy, Dobrodzień, Dobrzeń Wielki, Gogolin, Gorzów Śląski, Grodków, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Jemielnica, Kietrz, Kluczbork, Kolonowskie, Korfantów, Krapkowice, Kędzierzyn-Koźle, Lewin Brzeski, Namysłów, Niemodlin, Nysa, Olesno, Opole, Otmuchów, Ozimek, Paczków, Praszka, Prudnik, Prószków, Rudniki, Skarbimierz Osiedle, Strzelce Opolskie, Tarnów Opolski, Ujazd, Wołczyn, Zawadzkie, Zdzieszowice,

Województwo Podkarpackie

Boguchwała, Brzostek, Brzozów, Czudec, Dukla, Dynów, Dębica, Frysztak, Gorzyce, Głogów Małopolski, Jarosław, Jasło, Jedlicze, Kańczuga, Kolbuszowa, Krasne, Krosno, Lesko, Leżajsk, Lubaczów, Mielec, Nisko, Nowa Dęba, Pilzno, Przemyśl, Przeworsk, Radomyśl Wielki, Radymno, Rakszawa, Ropczyce, Rudnik nad Sanem, Rzeszów, Sanok, Sokołów Małopolski, Stalowa Wola, Strzyżów, Sędziszów Małopolski, Tarnobrzeg, Ustrzyki Dolne, Łańcut,

Województwo Podlaskie

Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Brańsk, Choroszcz, Ciechanowiec, Czarna Białostocka, Czyżew, Dobrzyniewo Duże, Dąbrowa Białostocka, Fasty, Grabówka, Grajewo, Hajnówka, Ignatki-Osiedle, Kleosin, Knyszyn, Kolno, Księżyno, Lipsk, Mońki, Raczki, Sejny, Siemiatycze, Sokoły, Sokółka, Suchowola, Supraśl, Suwałki, Szczuczyn, Szepietowo, Sztabin, Wasilków, Wysokie Mazowieckie, Zabłudów, Zambrów, Zaścianki, Łapy, Łomża,

Województwo Pomorskie

Banino, Bolszewo, Borkowo, Brusy, Bytów, Chojnice, Chwaszczyno, Czersk, Człuchów, Gdańsk, Gdynia, Gościcino, Kartuzy, Kokoszkowy, Kowale, Kościerzyna, Kwidzyn, Luzino, Lębork, Malbork, Miastko, Nowy Dwór Gdański, Pelplin, Prabuty, Pruszcz Gdański, Puck, Reda, Rumia, Sierakowice, Skarszewy, Sopot, Starogard Gdański, Sztum, Słupsk, Tczew, Ustka, Wejherowo, Władysławowo, Zblewo, Żukowo,

Województwo Świętokrzyskie

Bieliny, Bilcza, Bodzentyn, Bogoria, Busko-Zdrój, Chmielnik, Chęciny, Daleszyce, Górno, Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Kielce, Końskie, Kunów, Małogoszcz, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ożarów, Pacanów, Pawłów, Piekoszów, Pińczów, Połaniec, Radoszyce, Sandomierz, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Staszów, Stopnica, Stąporków, Suchedniów, Sędziszów, Włoszczowa, Zagnańsk, Łagów, Łopuszno,

Województwo Warmińsko-mazurskie

Barczewo, Bartoszyce, Biskupiec, Braniewo, Dobre Miasto, Działdowo, Elbląg, Ełk, Giżycko, Gołdap, Górowo Iławeckie, Iława, Iłowo-Osada, Jonkowo, Kisielice, Korsze, Kurzętnik, Kętrzyn, Lidzbark, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Mikołajki, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Olsztyn, Olsztynek, Orneta, Orzysz, Ostróda, Pasym, Pasłęk, Pisz, Reszel, Rybno, Susz, Szczytno, Węgorzewo,

Województwo Wielkopolskie

Chodzież, Czarnków, Gniezno, Gostyń, Grodzisk Wielkopolski, Jarocin, Kalisz, Komorniki, Konin, Kostrzyn, Koziegłowy, Koło, Kościan, Krotoszyn, Kórnik, Kępno, Leszno, Luboń, Mosina, Nowy Tomyśl, Oborniki, Ostrzeszów, Ostrów Wielkopolski, Piła, Pleszew, Plewiska, Poznań, Rawicz, Swarzędz, Szamotuły, Słupca, Trzcianka, Turek, Wolsztyn, Wronki, Września, Wągrowiec, Złotów, Śrem, Środa Wielkopolska,

Województwo Zachodniopomorskie

Barlinek, Barwice, Bezrzecze, Białogard, Borne Sulinowo, Chojna, Choszczno, Czaplinek, Darłowo, Drawsko Pomorskie, Dębno, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Kamień Pomorski, Karlino, Koszalin, Kołobrzeg, Maszewo, Mielno, Mierzyn, Myślibórz, Nowogard, Police, Połczyn-Zdrój, Przecław, Pyrzyce, Płoty, Sianów, Stargard, Szczecin, Szczecinek, Sławno, Trzebiatów, Warzymice, Wałcz, Złocieniec, Łobez, Świdwin, Świnoujście,

Województwo Wielkopolskie

Powiat Złotowski, Złotów, Jastrowie, Krajenka, Okonek, Lipka, Tarnówka, Zakrzewo, Powiat Pilski, Piła, Łobżenica, Ujście, Wyrzysk, Wysoka, Białośliwie, Kaczory, Miasteczko Krajeńskie, Szydłowo, Powiat Chodziaski, Chodzież, Margonin, Szamocin, Budzyń Powiat Czarnkowsko-trzciankowski, Krzyż Wielkopolski, Trzcianka, Wieleń, Czarnków, Drawsko, Lubasz, Połajewo Powiat Wągrowiecki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec, Gołańcz, Skoki Powiat Obornicki, Oborniki, Rogoźno, Ryczywół Powiat Szamotulski, Ostroróg, Pniewy, Szamotuły, Wronki, Duszniki, Kaźmierz, Obrzycko Powiat Międzychodzki, Chrzypsko Wielkie, Kwilcz, Międzychód, Sieraków Powiat Poznański, Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Tarnowo Podgórne Powiat Nowotomyski, Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń, Kuślin, Miedzichowo Powiat Grodziski, Grodzisk Wielkopolski, Rakoniewice, Wielichowo, Granowo, Kamieniec Powiat Wolsztyński, Wolsztyn, Przemęt, Siedlec,

Oferta według rodzaju obsługiwanych obiektów:

Oferta według rodzaju wykonywanych usług:

ZADZWOŃ